Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacje systemu monitoringu
Autor Wiadomość
abusun Offline
Świeżo zarejestrowany
Zarejestrowani

Liczba postów: 0
Dołączył: Oct 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Instalacje systemu monitoringu
Kamery cctv w dużej liczby momentów nie mogą pracować bez prawidłowo wykonanego okablowania. W jaki sposób należy układać przewody elektryczne, żeby kamery zdołały wykonywać pracę niezawodnie i były wytrzymałe na próbę sabotażu? W pracy niezawodnej kamery, istotne jest właściwe zrealizowanie kompletnego okablowania. Jak musi być poprowadzone? Powinno się przypominać sobie, aby przewody nie były rozmieszczane prosto na powierzchni ściany. Chyba że wykorzystamy stworzone w tym celu korytka, w których będą ukryte. Ochraniają one instalacje przed zamierzonym przecięciem. Takie poczynania tytułuje się sabotażem i uzyskiwane jest po to, by sparaliżować pracę kamer.

posunięciem, jakie umożliwia zaoszczędzić sobie korzystania z przewodów, jest zainstalowanie kamer przemysłowych bezprzewodowych. W ich przypadku nie istnieje konieczność stosowania instalacji balowych. Sygnał z kamer jest przekazywany drogą bezprzewodową bezpośrednio do rejestratora, a w tamtym miejscu zostaje zapisany na twardym dysku. Czy taki sposób przekazywania sygnału jest bardziej bezpieczny od innych? Nie za każdym razem. W trakcie zastosowania nowoczesnej techniki podsłuchowej, do zrobienia jest przejęcie sygnału z kamer czy jego pełne zagłuszenie.

Jakim sposobem się chronić przed tego typu sytuacjami? Bardzo dobrym wyjściem będzie umiejscowienie przewodów prosto pod tynkiem. Ów sposób instalacji nie tworzy ochoty jej uszkodzenia i powoduje, iż funkcjonuje ona sprawniej, albowiem nie jest narażona na czynniki atmosferyczne. prowadząc instalacje od kamer pod tynkiem, dobrze jest je kłaść w plastykowych peszlach.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
10-08-2016 01:03:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości