Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopasowanie zdjęć na tapete [X10 Mini/Pro, X8, ...]
Autor Wiadomość
Matisek Offline
Stały bywalec
Zarejestrowani

Liczba postów: 1,584
Reputacja: 55
Dopasowanie zdjęć na tapete [X10 Mini/Pro, X8, ...]
Jak Dopasować Tapete Pod Ekran Xperii?
[Obrazek: porownanie-x8-x10mini.jpg]

Ciągle te same pytania:

[...] Co zrobić, żeby tapety nie ucinało?,.. Dlaczego zdjecie sie rozszerza?... Jak ustawić tapete na cały ekran... .[...]

Najczęstsze odpowiedzi padają:

[..] Nie da się!... Podetnij tapete pod ekran telefonu! ....To po co to kupowałes jak Ci nie pasuje? ....haha nie umiesz dobrze podciąc? ...wydaje mi sie że sie da, ale nie wiem jak..... Nie ma na to szans....[...]

Jednak jest na to rada. A nawet wiele innych, ja znam tylko jedną i postaram się nią podzielić, może uniknie to zbędnych pytań Oczko

Wstęp:
- jeśli jesteś nie co po orientowany,
przejdź do następnego punktu.

Jeśli dostałeś się tu jako nowy posiadacz, warto zapoznać się co nie co z menu telefonu.
Jak się po orientowałeś, na xperii jak i na innych telefonach, również można ustawić jakąś tapete Oczko
Niesamowite prawda? To dlaczego zdjęcie nigdy nie jest całe tylko rozciągnięte i ucięte?
No właśnie.
O ile się już zapoznałeś na ekranie można ustawić wiele "pulpitów", gdy przesuwasz się na bok w pulpicie, przechodzisz na drugi. Jeden widget mozesz mieć na jednym ekranie. Jeśli masz więcej, tworzy się następny i następny. Im więcej masz takich ekranów, tym bardziej roźciąga się ustawione zdjęcie.
Pewnie pomyślisz, że najprostszym wyjściem jest usunięcie wszystkich widgetów? Otóż nie.
Nawet jeśli masz jeden widget, ekran i tak dzieli się na 2 pulpity.
Czyli mając zdjęcie, gdzie w centrum zdjęcia masz twarz swojej ukochanej osoby, wtedy niestety zobaczysz jej połowę.

Praktyka, czyli Co i Jak.

Pierwszym punktem, aby ustawić swoją upragnioną tapete, jest zmienienie rozmiaru jej pod rozmiar ekranu swojej Xperii.
Zalezy jaki masz model oczywiście.
X10 mini/pro - 240x320
X8 - 320x480

-Podciąć możecie każdym, naprawde każdym dowolnym programem na komputerze. Nawet paintem, ale to troszke nie wygodne i zdjęcie może tracić jakość Oczko

Rozmiar Tapety zmieniony? To nie koniec.
Robimy kopie tego obrazka i spajamy go tak, aby były dwa obok siebie, sklejone na równej lini bocznej.
Mniej więcej tak to powinno wyglądać.

Dla X8:

[Obrazek: 82066815.jpg]

Dla X10 mini/Pro:

[Obrazek: x10minipro.jpg]

Jak ustawić odpowiednio taką tapete?

Nie różni się ono niczym, od normalnego ustawiania zwykłych zdjęć.
Poprostu zgrywamy zdjęcie na telefon, nastepnie ustawiamy go jako tapete.
Teraz WAŻNE!: Gdy wyskoczy nam taka ramka przy wybieraniu zdjęcia.. dotykamy palcem rogu tej ramki i po przekątnej przesuwamy do końca.
Następnie zatwierdzamy i zdjęcie mamy gotowe!

[Obrazek: razemg.jpg]

Przepraszam Was bardzo za tak słabą jakość zdjęć, ale nie miałem okazji robić screenów z pozycji telefonów, gdyż nie używam tego na codzień. Bynajmniej zbędne by to było dla mnie. W najbliższym czasie dodam i poprawie to Uśmiech

Podsumowanie:

Nie wiem czy pomogłem, jeśli jednak podoba Ci się, i doceniasz to...
Możesz mi się bardzo ładnie odwdzięczyć. Wystarczy tylko jedno:
- NIGDY WIECEJ NIE PYTAJ CO ZROBIC, ŻEBY NIE UCINALO TAPETY!

Jak znajde nowe sposoby, to dopisze je tutaj. Oczko
Ten sposób działa niestety tylko na max 2 widgety, więc jeśli będziecie mieli trzy, to zdjęcie sie zacznie roźciągać, a potrójna sklejka niestety nic nie da- sprawdzałem.

Dziękuje, Pozdrawiam Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-27-2011 13:51:13 przez Matisek.)
05-26-2011 22:21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dbaker14 Offline
zielono mi:D
Zarejestrowani

Liczba postów: 66
Reputacja: 14
RE: Dopasowanie zdjęć na tapete [X10 Mini/Pro, X8, ...]
darmowy program Just Picture jest pomocny w tym problemieDuży uśmiech dodajemy zdjecie do ulubiony i pozniej wchodzimy w aktywne tapety i ustawiamy nasza tapetkeDuży uśmiech metoda dzala na 100% polecam

pozdro

HAHAHAHAHAHAHAHAHA
06-18-2011 22:55:42
Matisek Offline
Stały bywalec
Zarejestrowani

Liczba postów: 1,584
Reputacja: 55
(06-18-2011 22:55:42)dbaker14 napisał(a): Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.darmowy program Just Picture jest pomocny w tym problemieDuży uśmiech dodajemy zdjecie do ulubiony i pozniej wchodzimy w aktywne tapety i ustawiamy nasza tapetkeDuży uśmiech metoda dzala na 100% polecam

pozdro

No nie do końca Uśmiech
Just Pictures faktycznie nie rozciaga tapety i daje ja w pelnym rozmiarze za co duzy plus,
jednak nadal dzieli tapete na dwie częsci przez te wielorakie ''pulpity''.
Czyli na przykladzie, tapeta z twarzą waldka, bedzie na jednym ekranie polowa, na drugim druga polowa.
Jednak dzięki za umieszczenie sposobu, napewno sie przyda komuś.

P.S przeczytaj regulamin pkt 5 o, dot. sygnatury bo szkoda znowu warnować.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-18-2011 23:48:44 przez Matisek.)
06-18-2011 23:44:17
dbaker14 Offline
zielono mi:D
Zarejestrowani

Liczba postów: 66
Reputacja: 14
w polaczeniu z launcherem wystarczy puknac opcje Wallpaper Hack i po problemie, lecz dla tych co posiadaja normalny launch wystarczy wgrac np. ADW ustawic tak jak wczesniej napisalem i powrocic do orginalnego lauchera.... na wszystko jest sposob tylko trzeba pokombinowac troszkeDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech

pozdrawiam

HAHAHAHAHAHAHAHAHA
06-19-2011 22:54:56
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości