Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 26 Głosów - 4.31 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[WYDANY]GingerXperiaRay_V006 for nAa
Autor Wiadomość
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

Liczba postów: 451
Reputacja: 21
Zdjęcie [WYDANY]GingerXperiaRay_V006 for nAa
PRZECZYTAJ DOKŁADNIE WSZYSTKO!
Jeżeli nie masz odblokowanego bootloadera i nie chcesz go odblokowywać z jakiegoś dziwnego powodu to informuję Cię, że ten rom nie jest dla Cb:)

EDIT [07.11.2011]
Witam,
(V001 i V002)GingerXperiaRay to rom oparty na GingerXperii v12 i v13; z niewielkim dodatkiem GingerDX i GingerCruzt Revision 8.1, oraz moimi modyfikacjami, po to by był jeszcze szybszy był i aby był kompatybilny z LinuxDX(ale tylko gdy zrobisz to według mojej instrukcji) ;) Jeżeli w romie nie znajdziecie błędów, to przeniosę go do działu romów;)
Co nowego?
-nowszy, działający market
-odtwarzacz muzyki walkman
-więcej ram o około 15-20MB(moje modyfikacje)
-w pełni działający z LinuxDX(zero bugów)
-nowy ciekawy motyw
-czcionka z GingerXperia v8
-bardziej szybki i stabilny!
-brak modułów(gdyż był robiony pod kernel)
-nowy launcher-android 2.3
-fixed WI-FI(musicie to sprawdzić jeszcze u siebie)
-prawdopodobnie najlepsze parametry do gier!

Co nowego w wersji V002?:
-szybszy i zdecydowanie stabilniejszy(to był gówny cel V002)
-opcja "back button ends call"
-opcja "ultra brightness"
-nowy kernel Alfs V3 z OC

Co nowego w wersji V003b:
-animacje z android'a 4.0 Ice cream Sandwich
-dzwięki systemowe (aparat itp) z android'a 4.0 Ice cream Sandwich
-lockscreen z android'a 4.0 Ice cream Sandwich
-tak jak GingerXperia rom jest oparty na MiniCM 2.1.5
-szybki i bardzo stabilny
-poprawiona wydajność 2D (dzięki nobodyAll)
-modyfikacje ramu
-flashplayer 10.3
-nowe motywy, aplikacje itp.
-wymagany kernel nAa

Jako, że trochę mnie pośpieszaliście nie wiem czy wszystko jest "idealne". Fakt, fatkem, za szybko napisałem o wersji trzeciej więc będzie to moja wina, więc jeżeli ktoś się dopatrzy jakiegokolwiek błędu niech niezwłocznie pisze a ja wydam poprawioną wersję "b"... ZALECAM UŻYCIE MOTYWU ICS MOD DOSTĘPNEGO W THEMECHOOSER DLA LEPSZEGO WYGLĄDU-PODOBNEGO DO ANDROIDA 4.0 (Po zmianie języka, przywróceniu aplikacji itp zalecane zrestartowanie telefony... Pamiętajcie też o FULL WIPE/WIPE FACTORY) Nie przejmujcie się też wielkością, po instalacji z pamięci wewnętrznej zabierze około 10mb;)

ABY TO WSZYSTKO DZIAŁAŁO WYMAGANY nAa(V003), KTÓRY TRZEBA SFLASZOWAĆ

Połączenie tego romu i kernelu daje nam niesamowitą wydajność, szybkości i stabilność bez podkręcanie procesora co wydłuża działanie naszej baterii!

Instrukcja:
Spoiler: ROZWIŃ/ZWIŃ(Pokaż)
1. Pobierz ROM
2. Skopiuj go na kartę SD paczkę .zip(nie wypakowuj)
3. Uruchom xRecovery/CWM(ZALECANY CWM, GDYŻ PRZEZ XRECOVERY MOGĄ WYSTĄPIĆ BUGI)
4. Wykonaj Full Wipe(wipe data/factory reset)
5. Wybierz "install custom zip" i wskaż paczkę z ROM-em
6. Punkt ten dzielimy na dwa podpunkty, jeden dla tych, którzy mają złamany bootloader, drugi dla tych, którzy nie mają:
  • GDY MASZ ODBLOKOWANY BOOTLOADER:
    1. Ściągamy i instalujemy FlashTool w wersji v0.2.9.1 beta: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.(jest nowsza wersja, ale ta jest zalecana). Po zainstalowaniu wchodzimy do folderu w którym zainstalowaliśmy program i odnajdujemy w folderze "Drivers" plik o nazwie "ggsetup-2.2.0.10.exe" otwieramy go i wyskakuje nam instalator programu Gordon's Gate'a, który instalujemy. Jest on niezbędny do poprawnego działania FlashTool. Następnie zalecane jest ponowne uruchomienie koputera
    2. Ściągnij Kernel na komputer (.ftf)
    3. Ściągnięty Kernel wrzucamy do folderu o nazwie "/firmwares", który znajduje się tam gdzie mamy zainstalowany FlashTool
    4. Wyłączamy telefon
    5. Odpalamy FlashTool i wciskamy "Flash", po czym wybieramy kernel, który chcemy wgrać
    6. Podłączamy telefon do komputera w trybie flashowania(ale tylko, gdy program nas o to poprosi). Tryb flashowania włączamy poprzez wciśnięcie i trzymanie przycisku Wstecz.
    7. Odłączamy telefon od komputera(ale tylko wtedy gdy program nas o tym poinformuje)
    8. Aby sprawdzić czy kernel jest faktycznie zmieniony wykonujemy następujące czynności: Włączamy telefon i wchodzimy w "Ustawienia/Informacje o telefonie" i w "Wersja jądra" powinna być nazwa i wersja wgranego przez nas kernel'a.
  • GDY NIE MASZ ODBLOKOWANEGO BOOTLOADERA:
    1. Ściągamy na komputer po czym wypakowujemy paczkę: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
    2. Na telefonie włączamy tryb "Debugowanie USB" ("Ustawienia > Aplikacje > Dla programistów")
    3. Podłączamy telefon do komputera za pomocą kabla USB
    4. Ten punkt dzieli się na dwa: - Jeśli na swoim telefonie masz NIE ZDJĘTY simlock lub jest on ZDJĘTY za pomocą specjalnego kodu lub poprzez EMMA to odpal plik o nazwie "msm7227_semc.exe" który znajdziesz w ściągniętej paczce - Jeśli zdejmowałeś simlock przy użyciu SETool to odpal plik o nazwie "msm7227_setool2.exe" który również znajdziesz w ściągniętej paczce
    5. Po włączeniu odpowiedniego pliku powinien pokazać się napis "Press any key to start the unlocking process", więc tak jak jest napisane naciskamy dowolny przycisk, po czym powinien się rozpocząć proces odblokowywania.
    6. Niech nasz proces robi się w tle natomiast my wchodzimy do wypakowanej paczki i włączamy w notatniku plik "example_output".
    7. Odczekujemy 5 minut.
    8. Teraz jeśli cały proces zakończył się i to w dodatku sukcesem to w konsoli(tam gdzie wciskaliśmy dowolny przycisk) powinny nam widnieć takie same napisy jak w pliku tektowym("example_output"), który otworzyliśmy. Jeśli wszystko się zgadza to wciskamy znowu dowolny przycisk w konsoli i tyle. Mamy już odblokowany BootLoader! TERAZ WYKONAJ PUNKT DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ ODBLKOWANY BOOTLOADER!

INSTALACJA GDY TAK ZROBISZ NA PEWNO ZADZIAŁA: (Odnośnie wersji V005b)
Flash Kernel -> Full Wipe -> Zainstaluj GXR v005 -> Włącz telefon -> Wyłącz telefon -> NIE RÓB FULL WPIE -> Zainstaluj GXR v005b -> Zainstaluj Gapps -> i powinno działać.

LINKI:
ROM:

-V006: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. -przezroczyste tlo sms w opcjach sms pod nazwa transparency, oraz klawiatura Xperia dostepna w opcjach klawiatury

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.

-Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. POLECAM TSF SHELL DO ROMU!

-Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.

-Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
KERNEL:
-Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.(wersja V001)
-Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.-zalecany(wersja V002)
(wersja V003)
CHCESZ WYCIĄGNĄĆ Z TEGO ROMU JESZCZE WIĘCEJ? POSTĘPUJ ZA MOIMI INSTRUKCJAMI:
1.Wejdź w "Ustawienia CyanogenMod"(w ustawieniach ogólnych)
2.Następnie wejdź w "Ustawienia Wydajności"
3.Włącz "Użyj Jit"
4.Włącz "Use 16bit transparency"

V006: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki. + Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.

Ciesz się romem GingerXperiaRay!

[Obrazek: scaled.php?server=846&filename=s...es=landing] [Obrazek: scaled.php?server=221&filename=s...es=landing] [Obrazek: scaled.php?server=826&filename=s...es=landing] [Obrazek: scaled.php?server=222&filename=s...es=landing] [Obrazek: scaled.php?server=803&filename=s...es=landing] [Obrazek: scaled.php?server=846&filename=s...es=landing]

Pozdrawiam WielebnyRay_PL;)

ROM: GingerXperiaRay_V006 | KERNEL: nAa-13 | O/C 768 MHz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2012 22:35:52 przez WielebnyRay_PL.)
11-01-2011 21:33:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kurn20 Offline
HaRdCoRe®
Zarejestrowani

Liczba postów: 223
Reputacja: 3
RE: GingerXperiaV12+GingerDX
Ja moge przetestować (tyle razy co zmieniałem roma to mi nie zrobi różnicy) a z 20 razy spokojnie zmieniałem roma bo ciągle jakieś problemy były i testowałem przeróżne romy ;D

Potrzebujesz pomocy ? Napisz do mnie Cwaniak Zawsze bardzo chętnie pomogę
11-03-2011 09:54:11
zioota12 Niedostępny
Stały bywalec
Zarejestrowani

Liczba postów: 798
Reputacja: 26
wrzuć link do downloadu i kto będzie chciał to ściągnie i przetestuje Uśmiech

SE Xperia Arc S
Nie pomagam na PW i GG!!!
11-03-2011 11:58:09
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

mam problem z plikami frimware, muszę zmienić kod, aby był kompatybilny z systemem jak i kernelem... jak dziś mi się to uda to zuploadujeOczko

11-03-2011 15:08:32
Kinomam0 Offline
Moderator
Moderatorzy

Liczba postów: 3,517
Reputacja: 176
Na razie działa dobrze i nie mam się do czego przyczepić wydaje się być szybszy od gdx ale to może tylko subiektywne odczucie. Testuje na stockowym kernelu.

Jeżeli to co pisze jest dla ciebie mało zrozumiałe odwiedź tą stronę Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
11-03-2011 15:17:19
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

o czym Ty tu piszesz? Ja tu mówię o romie, który robię z GingerXperii i GingerDX, a nie o zwykłej GingerXperiiOczko

11-03-2011 15:57:25
RIPPERO Offline
Das Auto!
Zarejestrowani

Liczba postów: 694
Reputacja: 12
czekamy z niecierpliwością na tego roma sam również go przetestuje jak wstawisz

SE Xperia Neo V Blue Gradient - Root - MIUI Polska v4 v2.10.26 - Suave v6 - Android 4.0.4 - OC 1.6 GHz - Złamany Bootloader Diabeł
11-03-2011 21:42:56
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

pracę chyba sfinalizowałem, do wieczora bd szukał możliwych błędów, a jak nie znajdę to jutro zobaczycie uploadOczko

11-04-2011 15:40:34
RIPPERO Offline
Das Auto!
Zarejestrowani

Liczba postów: 694
Reputacja: 12
fajnie!!!

@edit:
tylko proszę zrób działający android market

SE Xperia Neo V Blue Gradient - Root - MIUI Polska v4 v2.10.26 - Suave v6 - Android 4.0.4 - OC 1.6 GHz - Złamany Bootloader Diabeł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2011 17:40:27 przez RIPPERO.)
11-04-2011 16:06:26
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

android market jest działa, dodam też, że jest w nowszej wersjiOczko
bugów nie widzę, więc jutro zobaczycie uploadOczko

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2011 22:45:45 przez WielebnyRay_PL.)
11-04-2011 22:17:52
jarek099 Offline
Użytkownik
Zarejestrowani

Liczba postów: 104
Reputacja: 1
RE: GingerXperiaV12+GingerDX=GingerXperiaRay+LinuxDX
Myśle że z chęcią przetestuje Uśmiech
Tylkoo 00000 błędów !!! Duży uśmiech

71
11-04-2011 22:49:29
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

jeżeli jakiekolwiek się pojawią, proszę o raportowanie, a ja się postaram je naprawićUśmiech
Dodam też, że zmiana kernela raczej wymaganaOczko

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2011 23:07:51 przez WielebnyRay_PL.)
11-04-2011 23:07:31
JackGal Offline
Gała!
Zarejestrowani

Liczba postów: 63
Reputacja: 0
Jest on także kompatybylny ze stockowym kernelem? Fajnie wygląda, z opisu też spoko warto byłoby przetestować Uśmiech
11-04-2011 23:08:20
WielebnyRay_PL Offline
Developer
Zarejestrowani

Oczywiście działa również na stockowym kernelu, ale przy tworzeniu chodziło o to by był w komplecie z LinuxDX... ma pousuwane moduły itp. Jeżeli chcesz ze stockowym kernelem to polecam oryginalną GingerXperie V12, lecz jeżeli chcesz szybki, dopracowany i stabilny system, który nie żre tak twojej baterii to złam bootloadera i wgraj GingerXperieRay i LinuxDX;)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2011 23:21:13 przez WielebnyRay_PL.)
11-04-2011 23:21:06
JackGal Offline
Gała!
Zarejestrowani

Liczba postów: 63
Reputacja: 0
Ja również polecam GingerXperie V12 jesli ktos nie chce bawic sie z kernelami. Od 800 do 0000 mam jeszcze 38% baterii więc nie jest tak źle, a lubie czesto pobawić się telefonem. Proponuję jednak jesli byloby to mozliwe wydania wersji GingerXperieRay pod stockowego kernela ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2011 00:11:40 przez JackGal.)
11-05-2011 00:06:24
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości